Alveo Forum Strona Główna
 Alveo    FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Nadciśnienie
Autor Wiadomość
admin
Administrator

Wysłany: 2008-09-05, 12:15   Nadciśnienie

Na butelkach Alveo podana jest informacja: "zawiera lukrecję - nie może być spożywany w nadmiernych ilościach przez osoby cierpiące na nadciśnienie".
Proszę o wyjaśnienie tego zapisu.
Czy dla osób z nadciśnieniem bardziej wskazane jest Alveo miętowe, czy winogronowe?

admin
Administrator

Wysłany: 2008-09-05, 12:15   

Witam!
W składzie alveo jest zawarty wyciąg wodny lukrecji , tak jak i pozostałych roślin wchodzących w skład tego preparatu. Zalecana dawka , jedna miarka 28 ml. nikomu , nawet osobom z nadciśnieniem nie może zaszkodzić , ponieważ tylko nadmierna ilość ma działanie niepożądane .
Skład chemiczny: Zawiera glicyryzynę nadającą jej specyficzny bardzo słodki smak oraz trójterpeny, flawonoidy, związki kumarynowe, węglowodory, betainę, cholinę, fitosterole.
Działanie: Korzeń lukrecji ma działanie: przeciwskurczowe, moczopędne, przeciwzapalne, przeciwwrzodowe, przeciwalergiczne, gojące, tonizujące, pobudzające krwawienia miesięczne, immunogenne, cytostatyczne, antynowotworowe, wykrztuśne. Stosowany jest w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, przewlekłych nieżytach przewodu pokarmowego, w niektórych chorobach skórnych, w nieżycie jamy ustnej, gardła i oskrzeli. Badania nad lukrecją wskazują na posiadanie przez nią właściwości przeciwrakowych. Stosować ostrożnie i w rozsądnych ilościach ze względu na możliwość wystąpienia objawów ubocznych (zatrzymywanie jonów sodu i wody oraz utratę jonów potasu - grozi to podwyższeniem ciśnienia tętniczego i zatruciem).
Informacja o szkodliwości , jaką umieszczono na naszym alveo ,wynika z przepisów UE . Ma się to tak jak, info. o szkodliwości palenia papierosów umieszczane na opakowaniach z papierosami , czy info. o szkodliwości picia nadmiernej ilości whisky ( marskość wątroby) Very Happy W przypadku lukrecji należy brać pod uwagę , jej wiele dobroczynnych "zalet"i nie nadużywać
Pozdrawiam BW

admin
Administrator

Jak powinna stosować Alveo osoba z dużym nadciśnieniem?
Czy dwie miarki dziennie (Alveo winogronowe) mogły spowodować duży skok ciśnienia i zatrzymanie wody w organizmie?
Bardzo proszę o odpowiedź osoby, które piją Alveo z nadzieją, że pomoże w obniżeniu ciśnienia. Jakie są Państwa doświadczenia w tym zakresie?

admin
Administrator

a piję już 8 butelkę. Pozytywne odczucia w kwestii nadciśnienia zacząłem odczuwać po 4 butelce. Wszak moje nadciśnienie nie było wysokie 165/170 - 100/105 ale było. Trzy lata brałem tabletki Bisohexal 5 mg rano i coś jeszce po południu. Jak zacząłem zauważać pozytywne działanie Alveo zwróciłem się do lekarza aby pokazał mi ścieżkę wyjścia z tej chemii. Zdziwił się ale pokazał. I wyszedłem i nic nie biorę tylko spokojnie piję jedną miarkę rano. A moje ciśnienie kształtuje się w okolicy 145/95. No ale oprócz tego potrzebne jest jeszcze trochę ruchu i zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. Ale naprawdę warto.
A w kwestii lukrecji to podpisuję się pod postem Pani Barbary Wrzesień i uważam, że nawet dwie miarki Alveo krzywdy nie zrobią.
Pozdrawiam
GW

admin
Administrator

Witam!
Również posiadam spore doswiadczenie w walce z nadcisnieniem. Nasz znak\jomy choruje na tą dolegliwość już b.dużo lat. Zdarzyło się nawet, że siedząc u nas w domu, ciśnienie podskoczyło mu tak , że zaczął tracić przytomność. Podałem mu 1/2 szklanki Alve. Puściło po 20 min. (to tak w skrucie). Dzisiaj pije on regularnie 1 but. Alveo w miesiącu i zapomniał juz co to znaczy cierpieć na tą chorobę.Tak samo było tez z nasza 85 letnią bacią. babcia tez pije 1 but. Alveo w miesiącu.Wszystkich zainteresowanych "pogadankami "za mną zapraszam na maila: 71739496@wp.pl , tel. 601-662-997. Jeżeli bedę mógł to postaram się państwu pomóc w waszych problemach zdrowotnych jak też tych bardziej przyziemnych.
Pozdrawiam

admin
Administrator

Wysłany: 2008-09-05, 12:16   

Informacja podana na butelce dotycząca lukrecji jest niezgodna z prawdą i nie powinna tam się znaleźć. Według informacji Akuny na kolejnych partiach Alveo już tego ostrzeżenia nie będzie, bowiem zawartość ekstraktu lukrecji w Alveo jest poniżej poziomu, który wymagałby zamieszczania tego typu ostrzeżeń.
Proszę zwrócić również uwagę, że w Alveo są także ekstrakty innych ziół, których zastosowanie byłoby niewskazane przy nadciśnieniu. Oczywiście ilość tych ekstraktów sposób ich połączenia sprawia, że akurat w Alveo są bezpieczne i korzystne dla zdrowia.

admin
Administrator

Wysłany: 2008-09-05, 12:16   

Panie Adamie!

Bardzo dziękuję za rzeczową odpowiedź na moje pytanie dotyczące ostrzeżenia o zawartości lukrecji w alveo.
Teraz już wiem, że mogę z czystym sumieniem polecać alveo wszystkim znajomym z nadciśnieniem i nikomu nie zaszkodzę. Ta informacja o lukrecji wielu odstraszała.
Ja sam małem nadciśnienie. Od kilku miesięcy piję alveo i już nie muszę przyjmować leków, ciśnienie się unormowało. Mnie nie wystraszyła informacja o lukrecji, ale trudno mi było polecać alveo "nadciśnieniowcom", w sytuaji gdy na butelce widnieje takie ostrzeżenie.

Odpowiedz do tematu