Alveo Forum Strona Główna
 Alveo    FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Układ krążenia - zadbaj o siebie
Autor Wiadomość
admin
Administrator

Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 982
Wysłany: 2009-06-07, 17:43   Układ krążenia - zadbaj o siebie

Układ krążenia - zadbaj o siebie
Co i jak


Jaką rolę spełnia układ krążenia w naszym organizmie?

To bardzo ważne pytanie. Podstawowym zadaniem uktadu krążenia jest przenoszenie substancji odżywczych do tkanek i organów. Uktad krwionośny dostarcza np. tlenu do mózgu czy do płuc. Kolejnym zadaniem układu krążenia jest pobranie produktów ubocznych, powstałych podczas metabolizmu (toksyn) z komórek i przeniesienie ich do wątroby, gdzie zostają wyeliminowane. Krew spełnia również rolę oczyszczającą i chroniącą organizm, ponieważ znajdują się w niej komórki naszego systemu odpornościowego.

Mówi się, że choroby układu krążenia są chorobami cywilizacyjnymi. W jaki sposób rozwój cywilizacji przyczynia się do powstania dolegliwości związanych z układem krążenia? Jakie to są choroby?

Problemy z układem krążenia, które możemy zaliczyć do chorób cywilizacyjnych, są związane głównie ze złym funkcjonowaniem wątroby, co z kolei powoduje, że toksyny nie są prawidłowo usuwane z organizmu. W konsekwencji są one magazynowane w żyłach i arteriach naszego układu krwionośnego i w pobliżu serca. Odkładające się toksyny powodują arterioskle-rozę i problemy z nią związane, miażdżycę i wiele innych dolegliwości. Te kłopoty ze zdrowiem wiążą się przede wszystkim z tym, że toksyczne elementy nie są usuwane z naszego organizmu. Niekorzystnie działa również jakość pożywienia, jakie obecnie jemy. Przyjmujemy za wiele tłuszczów, węglowodanów, produktów typu fast-food. Nasza wątroba nie jest w stanie wyeliminować wszystkich toksyn, które w ten sposób dostarczamy naszemu organizmowi.

Jaki wpływ na rozwój chorób krążenia ma brak ruchu? Teraz wiele ludzi pracuje przy biurku i jeździ samochodami...

Większość sportowców poza tym, że uprawia swoją dyscyplinę, zdrowiej się odżywia. Zwraca uwagę na swoją dietę - spożywa więcej owoców i warzyw. Żyje aktywnie. Aktywne życie wpływa na pracę układu krążenia. Ruch powoduje, że do płuc trafia więcej tlenu, a krew lepiej krąży. Zwiększona ilość tlenu w naszym systemie wpływa pozytywnie również na pracę mózgu. Jeśli jesteśmy aktywni - biegamy czy uczęszczamy do klubu fitness - nasze życie nabiera wyższej jakości, jesteśmy sprawniejsi, nasze mięśnie pracują lepiej, wszystkie funkcje fizjologiczne przebiegają prawidłowo, nasz organizm radzi sobie z wydalaniem toksyn - nie tylko poprzez pocenie się, ale także przez sprawnie funkcjonujące nerki i wątrobę.

Często mówi się, że stres jest przyczyną zawałów i wylewów. Jakie jest powiązanie między stresem a problemami z układem krążenia?

Stres ma ogromne znaczenie dla zdrowia i jakości pracy naszego układu krążenia, ale nie jest podstawowym czynnikiem odpowiedzialnym za wylewy. Na wylew najważniejszy wpływ ma jakość i struktura naszych naczyń krwionośnych. Kiedy brakuje w naszym organizmie ważnych składników odżywczych, przede wszystkim minerałów, elastyczność naszych naczyń krwionośnych jest niewystarczająca. Stają się one kruche i podatne na pękanie. Największym problemem jest brak magnezu i miedzi. Elastyczność naczyń krwionośnych jest wtedy zagrożona, a naczynia krwionośne stają się coraz cieńsze. Następnie dodatkowo na skutek działania stresu możemy dostać wylewu, nawet podczas snu.

Często zdarza się, zwykle u mężczyzn, że dopiero po zawale uświadamiają sobie, że mają chore serce zaczynają zmieniać swoje życie. Co się dzieje w organizmie człowieka i jak długo to trwa, zanim dojdzie do zawału serca?

Bardzo trudno odpowiedzieć na takie pytanie - zwłaszcza, jeśli chodzi o to, jak długo trwa ten proces. Zawał czy zmiana biochemii naszego mięśnia sercowego nie następują od razu. Pracujemy na taką sytuację. Problem zwykle zaczyna się od niedokrwienia serca. To oznacza, że zaburzenia pojawiają się w naczyniach krwionośnych, których zadaniem jest dostarczanie niezbędnych składników odżywczych między innymi mięśniowi sercowemu. Jeśli w naszym organizmie nie ma właściwego balansu chemicznego, wtedy powoli tworzy się zapalenie, które powoduje z czasem pękanie naczyń krwionośnych i zaburzenia pracy serca. Za taką sytuację odpowiadają - powtórzę to - czynniki cywilizacyjne, przyjmowanie niskiej -jakości pożywienia, niedobór substancji odżywczych w naszym organizmie. Dlatego polecamy przyjmowanie dobrej jakości suplementów, zdrowe żywienie i zmianę stylu życia.

Dlaczego mężczyźni częściej mają zawały serca?

Trudno powiedzieć. Może mężczyźni palą więcej papierosów, może przyjmują więcej toksyn niż kobiety. Może dbają o siebie mniej - objadają się, piją więcej alkoholu. Możliwe także, że żyją w większym stresie. Kobiety nie mają tak wielu kłopotów z sercem, ale ja nie widzę tutaj zbyt wielkiej dysproporcji. Ostatnio i kobiety, i mężczyźni często zapadają na płuca i choroby nowotworowe. Problemem męźczyn jest przerost gruczołu krokowego i rak jąder, problemem kobiet rak jajników, macicy czy piersi.

Organizm jest całością. Jakie schorzenia innych organów pociągają za sobą kłopoty z układem krążenia? I odwrotnie: jeśli układ krążenia źle funkcjonuje, to co się dzieje z innymi organami naszego ciała?

Nasze ciało jest zbudowane w ten sposób, że wszystkie organy pracują razem. Żaden nie jest „samotny". Układ krwionośny oraz system nerwowy ściśle łączą wszystkie partie naszego ciała. Jeśli jeden organ funkcjonuje nieprawidłowo, wpływa na wszystkie inne tak, że żaden nie jest w pełni zdrowy. Weźmy za przykład nerki: jeśli nasz układ krwionośny nie funkcjonuje prawidłowo, nie będą prawidłowo pracować nerki, a jeśli pojawia się problem z nerkami, zaburzona jest praca wątroby i tak dalej. Zdrowie nie jest jednak związane z zagadnieniem połączenia wszystkich organów, ale z jakością wszystkich komórek naszego ciała. One muszą mieć właściwą ilość substancji odżywczych, które z kolei zapewniają komórkom właściwy poziom energii, zapewniają właściwe funkcjonowanie całego organizmu - od mózgu po mały palec u nogi. Jeśli nasz mózg nie funkcjonuje dobrze - pojawia się wylew i wtedy dana część naszego ciała może w ogóle przestać działać (paraliż), jeśli nasze serce nie pracuje prawidłowo -wątroba, nerki, układ pokarmowy również nie będą sprawnie funkcjonować.

Jakie sygnały powinny nas zaniepokoić? Kiedy powinniśmy przyjrzeć się bliżej funkcjonowaniu naszego układu krążenia?

Nie musimy koniecznie obserwować naszego organizmu codziennie. Nie ma potrzeby, aby codziennie stawać przed lustrem i przyglądać się sobie, ale musimy myśleć o swoim zdrowiu. Należy zdawać sobie z tego sprawę, że stajemy się coraz starsi i starsi każdego dnia. Codziennie się zmieniamy, co ma wpływ na spowalnianie funkcji naszego organizmu. Dlatego musimy prawidłowo się odżywiać, aby nasze ciało było zaopatrzone w najważniejsze substancje odżywcze. Musimy ćwiczyć, aby nasz system krwionośny prawidłowo funkcjonował. Musimy także odpoczywać. Nie możemy oczywiście wyeliminować wszystkich stresów, ale należy je w miarę możliwości minimalizować. Jeśli nie mamy czasu na prawidłowe odżywianie, jeśli jesteśmy zajęci od rana do wieczora, musimy przyjmować suplementy, które wspomogą funkcjonowanie naszego organizmu i pozwolą na zachowanie zdrowia na dłużej.

Dlaczego ostatnio często się zdarza, że młodzi ludzie - w wieku 20, 30 lat - dostają zawałów i wylewów?

Moim zdaniem to problem cywilizacyjny. Powtarzam ponownie- niewłaściwie się odżywiamy. Od tego rozpoczynają się wszystkie problemy. Nie możemy żyć bez pożywienia. Nasze ciało jest w stanie przetrwać bez jedzenia 40, 42 dni, 10 dni bez wody, a 5 minut bez tlenu. To są najpotrzebniejsze składniki, których potrzebujemy do przetrwania -tlen, woda, dobre jedzenie. Młodzi ludzie zaniedbując dostarczanie prawidłowego pożywienia, doświadczają problemów zdrowotnych. To bardzo ważne, aby nauczyć młode pokolenie, jak się żywić zdrowo, uświadomić mu, w jaki sposób zdrowo żyć, informować na przykład, że lepiej zamiast słodkich napojów pić wodę itd.

Czy jest taka możliwość, aby starsze osoby, na przykład po 60. roku życia, które mają poważne problemy z układem krążenia, odzyskały kondycję zdrowotną sprzed lat? W jaki sposób można cofnąć czas?

Starsze pokolenie, które, załóżmy, że przez całe życie jadło tłuste jedzenie czy spożywało dużo słodyczy, z pewnością ma problemy ze zdrowiem. Na pewno jednym z nich jest podwyższony poziom cholesterolu i występowanie płytek cholesterolowych w naczyniach krwionośnych. Można jednak oczyścić naczynia krwionośne, o tle zmieni się sposób życia, wyeliminuje niewłaściwe pokarmy, zacznie dostarczać swojemu organizmowi niezbędnych substancji odżywczych. Wtedy układ krążenia zacznie funkcjonować lepiej.

Czy zacząć zmieniać swoje życie metodą małych kroków, czy może korzystniej jest przeprowadzić totalną rewolucję?

Można swój organizm oczyścić bardzo szybko, naprzykład stosując terapię oczyszczającą, ale zawsze jest lepiej wprowadzać zmiany powoli. Ludzie, którzy mają kłopoty z układem krążenia, pracowali na nie przez lata, dlatego lepiej krok po kroku zacząć wprowadzać korzystne zmiany. Przykładowo: jeśli zaniedbywaliśmy się przez 10 lat, to około 3 lata zajmie nam „sprzątanie". Wiadomo, że zanim palacz oczyści swój organizm z nikotyny i innych toksyn, musi upłynąć trochę czasu. Oczyszczanie płuc trwa. One nigdy nie wrócą już do stanu poprzedniego i zawsze pozostanie ślad palenia, ale można znacząco poprawić ich stan.

Jaką rolę w poprawie jakości pracy naszego układu krążenia odgrywa Alveo?

Alveo pomaga oczyścić przede wszystkim układ pokarmowy i wątrobę. Dlatego ułatwia detoksykację organizmu. Kiedy organy funkcjonują lepiej, wtedy z naszego ciała - także z naczyń krwionośnych - usuwanych jest więcej toksyn.

Ma koniec pytanie, które zadawaliśmy już wcześniej. Jest ono jednak na tyle ważne, że warto je powtórzyć. Co składa się na to, że żyjemy zdrowo?

Każdy jest inny i żyje w inny sposób. Ale jest kilka sugestii, które pomogą każdemu żyć zdrowiej. Po pierwsze należy zacząć zastanawiać się nad tym, co jest zdrowe, a co jest niezdrowe. Po drugie trzeba wyeliminować niezdrowe rzeczy: tłuste jedzenie, fast foody, papierosy, alkohol. Musimy dodać do naszego stylu życia zdrowe jedzenie, wysokiej jakości suplementy żywności, ponieważ wiele pokarmów obecnie nie charakteryzuje się najwyższą jakością. Musimy wspierać nasze ciało. Należy również ćwiczyć i nauczyć się relaksować oraz eliminować stres.

W jaki sposób można się zrelaksować? Czy mógłby pan podać jakiś przykład? Wiele osób bowiem nie wie, jak odpoczywać, a niektórzy mają nawet poczucie winy, że pozwalają sobie na odrobinę wytchnienia...

Każdy może i powinien odpocząć oraz znaleźć swój sposób na zrelaksowanie się. Najprostszą rzeczą jest znalezienie czasu dla siebie - przynajmniej 30 minut dziennie, kiedy możemy robić to, co sprawia nam przyjemność. Można ten czas przeznaczyć na pójście na siłownię, poczytanie książki lub leżenie... Jest wiele technik relaksacyjnych. Obejmują one między innymi techniki oddychania, których można się nauczyć. Jeśli znajdziemy czas dla siebie np. na jogging, to podwyższymy jakość swojego życia, poprawimy swoje krążenie, dostarczymy organizmowi więcej tlenu. Pamiętajmy, aby znaleźć przynajmniej 30 minut dziennie tylko dla siebie.


Rozmawiała Katarzyna Piotrowska
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB Assistant
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12

Strona korzysta z plikow cookies zgodnie z Polityka Plikow Cookies.
Mozesz zablokowac zapisywanie cookies, zmieniajac ustawienia przegladarki.