Alveo Forum Strona Główna
 Alveo    FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Zdrowie psychiczne ważnym elementem naszego życia
Autor Wiadomość
admin
Administrator

Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 982
Wysłany: 2009-06-07, 17:46   Zdrowie psychiczne ważnym elementem naszego życia

Zdrowie psychiczne ważnym elementem naszego życia

Rozmowa z dr. Jaromirem Bertlikiem, doktorem medycyny naturalnej, członkiem Rady Doradczej AkunyW jaki sposób Alveo może zmienić nasze życie?

Alveo jest bardzo dobre na początek, bo poza swoim działaniem wewnętrznym, pomaga nam również w zmianie myślenia na temat naszego ciała i działań, które powinniśmy w trosce o nie podjąć czy przyzwyczajeń, które należy zmienić. Z butelką Alveo w jednej dłoni i 25 butelkami piwa po drugiej stronie, leżąc jednocześnie na kanapie i oglądając telewizję, nie sprawimy, że nasz organizm zacznie funkcjonować lepiej. Trzeba się ruszyć - zacząć ćwiczyć, pić więcej wody. Musimy także zmienić naszą dietę i wyeliminować z jadłospisu większość fast foodów, czerwonego mięsa, itd. To kolejne kroki, warto zacząć ten „spacer" od Alveo.

Jaki wpływ na oczyszczanie organizmu ma aktywność fizyczna czy uprawianie sportu?

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla naszego zdrowia, ponieważ pomaga pozbyć się toksyn, między innymi podczas pocenia się. Ćwicząc nie tylko oczyszczamy organizm. Aktywność, na przykład spacery, sprawiają, że nie gromadzimy tyle tłuszczu w ciele. Są również i inne zalety. Będąc aktywnymi fizycznie, przyspieszamy krążenie krwi, co powoduje, że całe nasze ciało, w tym mózg, jest bardziej dotlenione. Myślimy więc sprawniej. Możemy powiedzieć, że aktywność fizyczna powoduje, że stajemy się bystrzejsi i bardziej aktywni umysłowo, ponieważ szare komórki pracują lepiej. Ruch jest bardzo ważny - nie tylko pomaga eliminować toksyny, ale także usprawnia wszystkie funkcje fizjologiczne naszego ciała.

Czy umiejętność odpoczywania ma wpływ na oczyszczenie organizmu?

Stres ma wpływ na powstawanie toksyn w naszym organizmie. Jest to reakcja chemiczna na poziomie mózgowym. Niektórzy nie radzą sobie nawet z niewielkim stresem, jakim jest na przykład czekanie na czerwonym świetle czy stanie w kolejce do kasy w sklepie spożywczym. Stres dla jednych, nie jest nim dla innych. Jeśli jednak nie potrafimy sobie poradzić z codziennymi sytuacjami, jest to sygnał, że doświadczamy problemów. Relaks to nie tylko medytacja. To również wiedza, gdzie możemy na chwilę usiąść i oddalić od siebie wszystkie myśli, to umiejętność nie bycia wciąż skoncentrowanym, na przykład na swojej pracy. Jeśli wiemy, w jaki sposób się uspokoić, zwolnić na chwilę, nie będziemy się nagle budzić w środku nocy z myślą, że z pewnością zapomnieliśmy poprzedniego dnia coś ważnego zrobić. Relaks ma wpływ na funkcje fizjologiczne naszego organizmu. To takie małe wakacje, dzięki którym zdobywamy swój własny silnik i energię na następny dzień. Te „wakacje" mogą się wyrażać na różne sposoby. Możemy wybrać się na spacer, poczytać książkę, obejrzeć film w kinie czy sztukę w teatrze. Relaksem jest również seks, który podnosi poziom hormonów i utrzymuje nasze funkcje fizjologiczne w dobrym stanie. To bardzo ważne, aby aktywnie współżyć oraz umieć się zrelaksować, ponieważ dzięki temu dłużej czujemy się młodzi, dłużej żyjemy i cieszymy się sobą.

Wiele ludzi w Polsce poświęca się bez reszty pracy. Dodatkowo mają jeszcze drugi etat lub dokształcają się. Co może spotkać tych, którzy nie mają czasu na odpoczynek, nie dają swojemu ciału szansy na zregenerowanie sił?

Cóż, każdy człowiek jest osobną historią. Ale, mówiąc ogólnie, tacy ludzie szybciej się starzeją i wcześniej mogą umrzeć. Wypala się bowiem ich mózg, organy, gruczoły hormonalne, mięśnie. Zwykle w ich organizmach brakuje substancji odżywczych, nie mają również czasu dla siebie, chwili na relaks. Doradzam w takich sytuacjach, aby zacząć myśleć o sobie. Wierzę w to, a właściwie jestem pewny, że pieniądze nie są tak ważne jak zdrowie. W jaki sposób można bowiem je zarabiać, kiedy jesteśmy chorzy? Ci, którzy pracują zbyt wiele, zwykle mają problemy ze zdrowiem. Ich organy są przemęczone, więc dolegliwości pojawiają się wcześniej - nadciśnienie, cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu i tak dalej, i tak dalej, możecie sami wiele do tej listy dopisać. Następnym etapem dla „pracusiów" jest sięgnięcie po medykamenty, które przez jakiś czas pomagają, zanim... doprowadzą do rozwinięcia się kolejnego problemu. I w ten sposób kółko się zamyka. Jeśli jednak owi ludzie zaczną się zastanawiać i myśleć: „Nie mam dla siebie czasu", „Nie odpoczywam", „Nie robię nic poza pracą", to być może znajdą inną drogę, aby zarabiać pieniądze i wygenerować czas na normalne życie, na relaks. Większość ludzi jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak wyglądało ich życie, kiedy już dorobi się poważnych problemów, jak kłopoty z sercem (zakrzepica, zawał) czy rak. W chwili, kiedy przestają pracować, zaczynają myśleć o sobie. Po takim doświadczeniu zwykle ich życie zmienia się na lepsze, ale zaczynają tę przemianę w najgorszy z możliwych sposobów. Nie musimy przecież doprowadzać do takiej sytuacji, nie musimy chorować na raka.
„dorobić się" nadciśnienia czy wysokiego poziomu cholesterolu. Jeśli zaczniemy myśleć o sobie wcześniej, mamy szansę na dłuższe i szczęśliwsze życie na tym samym poziomie finansowym.

Rodzice, zwykle kobiety, pracują, a resztę czasu poświęcają rodzinie i dzieciom. Są za wszystko odpowiedzialne i o wszystkich się troszczą. Czy to może mieć wpływ na ich zdrowie?

Takie osoby mogą przede wszystkim odczuwać bóle głowy z powodu pracy na dwa etaty-jednego w biurze, drugiego w domu. Taka sytuacja dotyczy zazwyczaj kobiet. Mężczyźni bowiem nie gotują, nie piorą, rzadziej dbają o to, aby lodówka była pełna, itp. Bardzo szanuję i lubię kobiety, moja rada dla nich jest więc następująca: znajdź każdego dnia przynajmniej jedną godzinę dla siebie, znajdź swoje własne miejsce, gdzie będziesz mogła się zrelaksować - i nie ma większego znaczenia, gdzie to będzie - czy w domu, czy np. na sali gimnastycznej. Kobiety, nawet te młode, muszą zacząć myśleć o sobie, nie tylko o rodzinie. W przeciwnym wypadku szybko się wypalą z powodu pracy na 2-3 zmiany dziennie. Sytuacja się obecnie nieco zmienia, bo kobiety nie muszą pracować zawodowo i mogą zająć się dziećmi, pracą w domu oraz kuchnią. Z drugiej strony kobiety potrzebują pracy i nie chodzi tutaj o kwestie finansowe, ale o rozwój własny. Są bowiem na tym samym poziomie, co mężczyźni, są bystre, odważne i profesjonalne. To oznacza, że to model rodziny musi się zmienić. Obowiązki powinny być sprawiedliwie podzielone, a życie nieco przeorganizowane. Jeśli mężczyzn będą w stanie to zrozumieć, to rodzina zacznie funkcjonować lepiej, a kobiety staną się równoprawnymi partnerkami swoich mężów.

Czy taka godzina, którą poświęcimy na ruch, spacer, czytanie czy po prostu odpoczynek może nam dać więcej energii i siły?

Ten czas może być podstawowym warunkiem, aby kobiety zdaty sobie sprawę z tego, kim naprawdę są. Jest ważny, bo pomaga zauważyć, że nie muszą robić wszystkiego, że są równe swoim partnerom. Mogą więc wykonywać podobną ilość pracy i poświęcać czas sobie. To nie znaczy, że mają zajmować się tym samym, co partner- na przykład grą w tenisa czy karaoke. Powiedz sobie: „On odpoczywa w taki sposób, ja mogę znaleźć inny". Kobiety potrzebują odpoczynku, relaksu właśnie po to, aby uzmysłowić sobie, kim tak naprawdę są, co potrafią zrobić, czego chcą od życia, jaką zajmują pozycję w społeczeństwie, w jakim punkcie się znajdują. Taka refleksja sprawia, że kobiety zaczynają chcieć więcej poza byciem tańczącą z garnkami czy niewolnicą kuchni. Poza tym nie należy zapominać, że dzieci rosną i przyjdzie moment, kiedy same się sobą zajmą. Kobiety często nie wiedzą, co mają w takim momencie zrobić, jakkolwiek przecież mogą być uzdolnione artystycznie czy zorientowane politycznie. Godzina, o której mówimy, pomaga
zyskać świadomość samej siebie i odpocząć. Relaks ma ogromny wpływ na kondycję psychiczną, a psychika z kolei działa na zdrowie fizyczne.

Co się dzieje w naszym ciele, w naszym organizmie, kiedy zaczynamy się relaksować?

Kiedy wiemy, jak się zrelaksować i relaksujemy się, zdobywamy więcej energii życiowej. Jesteśmy psychicznie i fizycznie silniejsi, lepiej radzimy sobie z codziennymi stresami. Relaks nie jest metodą na oczyszczenie się z toksyn, ale buduje nasze źródło energii, pomaga podnieść jej poziom. Wszystko rodzi się w głowie, a naszym komputerem jest mózg. Relaks, odpoczynek usprawnia nas psychicznie. Wszystkie organy, całe ciało, pracują razem - stany emocjonalne, stresy, funkcje hormonalne, działanie poszczególnych organów, tym wszystkim kieruje mózg, gdzie zachodzą skomplikowane procesy chemiczne. Aby wszystkie organy pracowały prawidłowo, musimy dostarczać przez układ pokarmowy niezbędnych substancji odżywczych, umożliwiających im funkcjonowanie. Nie możemy dawać któremuś organowi pierwszeństwa nad innymi. Wszystkie należy utrzymywać w dobrej kondycji - na tyle, na ile jesteśmy w stanie.

Czy Alveo może działać lepiej u osoby, która potrafi się zrelaksować?

Lepiej nie, ale na pewno pomoże szybciej. Ludzie, którzy potrafią odpoczywać, zwykle myślą więcej o potrzebach swoich i swojego ciała. Zwracają uwagę na to, co powinni robić, jak powinni zmienić swoje życie, swoje codzienne zajęcia, itp. Większość ludzi jednak jest uparta i nie jest skłonna uwierzyć, że coś jest im w stanie pomóc. A przecież pozytywne myślenie jest również bardzo ważne. W przeciwnym wypadku nie zauważymy pozytywnych zmian, które w nas zachodzą, między innymi na skutek picia Alveo. Znacznie więcej czasu zajmie uświadomienie sobie, że czujemy się lepiej niż na przykład rok temu. Mam wielu pacjentów, którzy przychodzą po długim czasie do mojego gabinetu, aby powiedzieć, że teraz czują się gorzej, niż kiedy przyjmowali Alveo i chcą powrócić do oczyszczania organizmu. Każdy jednak, niezależnie od tego czy jest optymistą, czy pesymistą, pijąc Alveo może poprawić jakość swojego życia, cieszyć się nim dłużej, w pełnym zdrowiu.


Rozmawiała Katarzyna Piotrowska
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB Assistant
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9

Strona korzysta z plikow cookies zgodnie z Polityka Plikow Cookies.
Mozesz zablokowac zapisywanie cookies, zmieniajac ustawienia przegladarki.